Ne kartą teko pasiruošti tokioms pamokoms, kurios atrodė visiškai nuobodžios, neįdomios. Internete parduodami edukaciniai žaidimai taip pat buvo per brangūs vienai pamokai. Taip vieną dieną skaitinėdama informaciją interneto platybėse radau netikėtą patarimą, kuris man padėjo pralinksminti daugybę įprastų ir jau šiek tiek pabodusių mokyklinių užduočių.
Minčių lietus. Labai dažnai pamokose, kai mokiniai turi išreikšti savo nuomonę, surasti galimą problemos sprendimą ar pasidalinti idėjomis, mokytojai naudoja pratimą Minčių lietus. Kaip šis pratimas vyksta turbūt žinote visi, nes išbandėte jį daugybę kartų. Mokytojas užduoda klausimą, mokiniai sako galimus atsakymus (lyja mintimis), o mokytojas pagrindines mintis užrašo ant lentos. Truputį nuobodoka? Greitai ir lengvai pagyvinkite Minčių lietų panaudodami lipnius lapelius. Mokiniai šį pratimą atliks su didesne motyvacija, kai jie patys turės užrašyti savo mintį ant lipnaus lapelio ir ją perskaičius visai klasei priklijuoti ant lentos. Norint sutaupyti laiko lapelius galima prieš pamokos pradžią priklijuoti ant mokinių stalų.
 
Lentelių pildymas. Pamokų metu dažnai tenka pildyti įvairias lenteles, sisteminti informaciją tiek per literatūros pamokas nagrinėjant tekstus, tiek ir per matematiką mokantis skirtingų matematinių veiksmų ar per geografiją susipažįstant su nauja valstybe. Dažnai mokytojai pavaizduoja mokomą informaciją pildydami ant lentos nubraižytas lenteles. Mokiniai naujus faktus įsimins daug geriau ir greičiau, jei jie bus pristatomi gyviau ir įdomiau. Patarimas - pildykite lenteles pasinaudodami lipniais lapeliais. Pristatomą informaciją užuot užrašę ant lentos užrašykite ant lipnio lapelio ir priklijuokite jį tinkamoje grafoje lentoje.
 
Sumaišyti žodžiai sakiniuose.  Kiek kartų per kalbos pamokas pasinaudojote užduotimi, kai sumaišytus sakinių žodžios mokiniai turi sudėti į taisyklingą sakinį? Dažnai? Tai puikus pratimas mokant didžiųjų raidžių, skyrybos, taisyklingos žodžių tvarkos užsienio kalbose. Galima netvarkingus sakinius užrašyti ant lentos, o mokiniai juos ištaiso ir užrašo savo sąsiuviniuose. Greičiausiai mokiniams toks darbas pamokose jau yra tiek įgrįsęs, kad nemažai jų tiesiog patingės galvoti ir nusirašys nuo suolo draugo. Šią motyvacijos stokos problemą galima lengvai išspręsti pasinaudojus pigiais ir spalvingais lipniais lapeliais. Surašykite sakinių žodžius ant skirtingų lipnių lapelių ir juos suklijuokite ant lentos. Galite ant lentos suklijuoti kelis sakinius iš karto. Mokiniai po vieną eis prie lentos ir bandys sutvarkyti žodžių eilę.
 
Namų darbų patikrinimas klausimais - atsakymais. Vakar uždavėte namų darbams perskaityti naują tekstą, išmokti daugybos lentelę, ar užsienio kalbos žodžius? Norėdami patikrinti, ar mokiniai mokėsi namie, planuojate užduoti jiems klausimus? Padarykite tai linksmiau ir žaismingiau. Ant lipnių lapelių užrašykite tiek klausimų, kiek norite paklausti. Kiekvieno klausimo lapelio kitoje pusėje užrašykite teisingą atsakymą. Kvieskite mokinius prie lentos pasiimti vieno lapelio, perskaityti klausimo ir atsakyti. Kai mokinys atsako, jis gali pasitikrinti savo atsakymą atversdamas kitą lapelio pusę. Surinkote daug klausimų, į kuriuos mokiniai negalėjo atsakyti? Ne bėda. Suklijuokite tokius klausimus lentos kamputyje. Pamokos pabaigoje dar kartą pakartokite šiuos klausimus su mokiniais.
 
Šiame įraše pateikiau tik keletą dažniausiai pamokose naudojamų pratimų. Matote, kaip lengvai galite atnaujinti šiuospratimus pasinaudojus lipniais lapeliais? Man lipnūs lapeliai patinka, nes jie yra pigūs, jų galima įsigyti bet kurioje raštinės reikmenų parduotuvėje, ir, svarbiausia, tokiai užduočiai pasiruošti reikia vos 5 minučių. Paprasčiausiai ant lapelių gražiai surašau žodžius, sakinius, klausimus, faktus ir visas darbas atliktas.