Prieš porą metų mokiau jaunesniųjų klasių mokinius. Tais metais susidūriau su gana nuobodžiomis ir monotoniškomis pamokomis, kai tuos pačius veiksmus ir žodžius reikėjo pakartoti daugybę kartų. Jei man pritrūkdavo kantrybės nuobodiems pakartojimams, tai kaip nuobodu turėjo būti jauniems, aktyviems, vietoje nenustygstantiems mokinukams? Kai pajutau, kad daugiau nebegaliu taip kankinti nei jų, nei savęs, pradėjau ieškoti įdomesnių užduočių ir priemonių. Taip gimė mano mokinukų labai pamėgtas Stebuklingas apskritimas, kurį ir jūs galite greitai ir lengvai pasigaminti bei pritaikyti daugelio pamokų metu tiek jaunesniems, tiek ir vyresniems mokiniams mokyti.

 
stebuklingas apskritimasŠiam projektui jums reikės:
2 popierinių lėkščių (jei jų neturite, galite naudoti kartono popierių);
smeigtuko platesne galvute;
žirklių;
spalvoto žymeklio;
spalvoto popieriaus dekoravimui (aš dažnai panaudoju spalvingas iškarpas iš žurnalų ar reklaminių skrajučių, kurių nuolat būna prikišta pašto dėžutėje).
 
Gražiai apkirpkite popierinių lėkščių kraštus, kad abu apskritimai būtų vienodo dydžio, arba iškirpkite du vienodus apskritimus iš kartono lapo. Vieną apskritimą iš blogosios pusės pieštuku padalinkite į lygias dalis, taip, kaip dalintumėte picą. Aš savo apskritimą padalinau į 8 vienodas dalis. Tada iškirpkite vienos iš aštuonių dalių kraštą taip, kaip parodyta paveikslėlyje.
 
stebuklingas apskritimas 2Jei planuojate šį Stebuklingą apskritimą panaudoti keletą kartų ar įvairiomis temomis, skirtingose pamokose,  iškirptus apskritimus galite laminuoti. Jei naudojote paprastus nespalvotus kartono lapus arba norite pagražinti popierines lėkštes, tai galite padaryti dabar, dekoruodami spalvotu popieriumi ir spalvotais žymekliais.
 
Sudėkite abu apskritimus ir jų centrą persmeikite smeigtuku. Smeigtuką kitoje pusėje užlenkite taip, kad abu apskritimai būtų tvirtai suglausti, tačiau ne per stipriai - tiek, kad būtų įmanoma juos pasukinėti.
 
Jūsų Stebuklingas apskritimas jau pagamintas. Liko tik pritaikyti jį savo įdomioms ir nenuobodžioms pamokoms. Aš šį apskritimą pirmiausia pradėjau naudoti mokydama anglų kalbos žodžių šeimų, pvz: cat, bat, rat. Vėliau prikūriau ir daugiau Stebuklingo apskritimo panaudojimo būdų, pvz., mokant matematikos veiksmų: sudėties, daugybos. 
 
Kaip jau minėjau, ši priemonė labai patiko mano mokiniams dėl dviejų paprastų priežasčių. Pirma, mokantis su šia priemone išlaikoma paslaptis, netikėtumas, nes mokinukai nematydavo, koks žodis ar matematinis veiksmas bus sudarytas  kiekvieną kartą pasukus apskritimą. Antra, šį apskritimą mokinukai sukdavo patys, tuo pačiu skaitydami žodžius ar atlikdami matematinius veiksmus. Baigę skaityti visą apskritimą ar atlikę kelis veiksmus, jie jį perduodavo kitam klasės draugui. Taip paprastai ir lengvai nuobodžios ir monotoniškos pratybos tapo daug gyvesnės ir aktyvesnės, nes mokiniai galėjo pajudinti ir pirštukus.
 
stebuklingas apskritimas 3Ar galima šį Stebuklingą apskritimą panaudoti vyresnėse klasėse? Žinoma, galima. Tik reikia pafantazuoti ir jį galima pritaikyti daugeliui temų, pvz.: viduryje apskritimo nupiešus didelį klaustuką, mokiniai patys išsuktų sau geografijos ar biologijos klausimus, istorijos datas, anglų kalbos žodžius, kuriuos turėtų paaiškinti ar išversti, temas, kuriomis turėtų diskutuoti ar paruošti trumpą rašinuką.
 
Kaip matote, jūs užtrukote vos kelias minutes ir neišleidote daug pinigų gamindami šią mokymo priemonę, o ją naudoti galite beveik visose pamokose ištisus metus.