Kiekvienas vaikas mokosi skirtingai. Vienam reikia skaityti ir išgirsti, kitam yra lengviau prisiminti, kai informacija yra užrašyta skirtingomis spalvomis ar šriftu, dar kitam geriausiai sekasi išmokti, kai mokymasis vyksta judant ar žaidžiant. Kai planuoju pamokas, visada stengiuosi pasirinkti tokias užduotis, kurių metu skirtingi mokiniai turėtų galimybę mokytis jiems lengviausiu būdu. Žingsnis po žingsnio yra vienas iš tų žaidimų, kurio metu aktyviai mokosi skirtingų mokymosi stilių mokiniai. O svarbiausia yra tai, kad šį žaidimą galima pasidaryti greitai ir lengvai!

 

zingsnis po zingsnioJums reikės:
skirtingų spalvų polietileninių maišelių (pasirinkite tvirtesnius);
žirklių;
lipnių lapelių;
spalvoto žymeklio;
plačios lipnios juostos.

Iš polietileninių maišelių iškirpkite tiek pėdų formų, kiek planuojate panaudoti pamokoje, pvz., kiek mokysite žodžių. Pasirinkite pėdų dydį pagal mokinių amžių. Ant kiekvienos pėdos klijuokite po lipnų lapelį. Jei lapelis yra didesnis už pėdą, jį apkirpkite. Ant lapelio spalvotu žymekliu rašykite norimą žodį, skaičių, veiksmą, datą ar kt. Tada lapelį užklijuokite plačia lipnia juosta taip, kad jis visas būtų uždengtas. Taip greitai ir lengvai jūs paruošite savo Žingsnis po žingsnio žaidimą. Dabar liko pėdas suklijuoti lipnia juosta ant grindų ir pirmyn žaisti!

Tas pačias pėdas galite panaudoti daug kartų skirtingoms pamokoms mokyti. Papraščiausiai nuklijuokite žodžius, pėdas nuskalaukite vandeniu, leiskite joms išdžiūti, o tada vėl klijuokite naujus lapelius. Žaidimas Žingsnis po žingsnio augo kartu su mano mokiniais. Jį pradėjau naudoti tada, kai mokiniai mokėsi abėcėlės. Vėliau ant pėdų klijuodavau dažniausiai anglų kalboje vartojamus žodžius, o mokiniai, žengdami žingsnį po žingsnio, jų mokėsi. 

Nepamirškite mokinių pagirti už puikų darbą. Tai galima padaryti keliais būdais. Kartais pėdų eilės gale priklijuodavau spalvotą žvaigždutę su pagyrimu. Mokiniai, sėkmingai nuėję visą kelią, patys save pagirdavo. O kartais mokiniams nuėjus visą kelią, aš sakydavau "Duok penkis!".

Kokiose pamokose dar galima panaudoti žaidimą Žingsnis po žingsnio?
Matematika. Surašykite skaičius, mokiniai žingsniuos ir mokysis skaičiuoti. Galite surašyti skirtingus matematikos veiksmus, mokiniai žingsniuos ir spręs matematikos užduotis.
Geografija. Surašykite ant pėdų valstybių pavadinimus, mokiniai žingsniuos sakydami jų sostines.
Istorija. Surašykite datas, o mokiniai žingsniuodami laiko juosta pasakos, kokie įvykiai įvyko tomis datomis.
Chemija. Surašykite cheminių elementų sutrumpinimus, mokiniai galės jų mokytis lengvai žingsniuodami žingsnį po žingsnio.
Ir tai dar ne viskas. Šį žaidimą galima naudoti ir daugiau pamokų.
 
Reikia tik kelių minučių pasidaryti spalvotas pėdas, o kiek mokiniams suteiksite džiaugsmo. Man visada linksma, kai mokiniai po pamokos klausia: "Mokytoja, kada vėl žaisime?". Žingsnis po žingsnio tikrai yra vienas iš tokių žaidimų, kurio metu mokiniai ne tik išmokdavo naują informaciją, bet ir būdavo motyvuoti jame dalyvauti ir mokytis. Dažnai pėdas suklijuodavau klasės pakraštyje ir palikdavau visai dienai, o mokiniai net neprašomi per pertraukas linksmai žingsniuodavo skaitydami naujus žodžius arba kartodami jau išmoktus.