Mokiniams nebūtina atskirai mokytis ir įsiminti daugybės terminų iš visų pamokų. Bet jų žinojimas, mokėjimas panaudoti kasdien kalbant apie skirtingus dalykus yra labai svarbus. Dažnai ir mokytojams nelieka daug laiko tam, kad jie galėtų mokyti naujus žodžius ar terminus. Lengvam ir natūraliam žodžių ir terminų mokymuisi labai praverčia klasėje padaryta Žodžių siena. Žodžių siena tinka visoms pamokoms ir skirtingo amžiaus klasėms. Tai yra nuostabus, naudingas, ir per visus mokslo metus augantis projektas.


zodziu sienaŽodžių siena nereikalauja didelio mokytojų pasiruošimo. Reikia tik šiek tiek laiko ir idėjos, kaip spalvingai pasidaryti Žodžių sieną. Visus mokslo metus mokytojas turi klasėje visada turėti jau paruoštų vienodo dydžio popieriaus lapelių, ant kurių galima rašyti naujus žodžius, ir lipnios juostos. Mokslo metų pradžioje mokytojas gali pakabinti tik abėcėlės raides, arba išrinkti pirmų temų svarbius žodžius ir juos priklijuoti ant Žodžių sienos. Per visus mokslo metus Žodžių siena nereikalauja atskiro žodžių mokymosi, nereikalauja skirti tam daug laiko. Kai pamokos metu perskaitomas naują žodis ir išsiaiškinama, ką jis reiškia, jį reikia užrašyti ant popieriaus lapelio ir priklijuoti lipnia juosta ant Žodžių sienos po atitinkama abėcėlės raide. Jei mokytojas moko kelias tų pačių metų klases, tada po pamokos naujus žodžius reikia nuklijuoti ir juos vėl priklijuoti su kita klase per jų pamoką.

Žodžių sieną galima panaudoti įvairiose pamokose ir užduotyse. Pavyzdžiui, jei pamokos pabaigoje liko kelios minutės, padarykite trumpą konkursą. Leiskite mokiniams skaityti ir paaiškinti (išversti iš užsienio kalbos) žodžius, kurie yra priklijuoti ant Žodžių sienos. Tegul pirmas mokinys pradeda skaityti ir aiškinti žodžius iš raidės "A", ir kai jis suklysta ar nežino teisingo paaiškinimo, toliau tęsia kitas mokinys. Be to, Žodžių sieną galima puikiai panaudoti ir pamokos pradžioje apšilimui. Jo metu mokiniai visi kartu perskaito visus žodžius arba vienos raidės žodžius. Tai užtruks vos kelias minutes, o mokiniai pakartos žodžius ar terminus, kurių jau senokai nenaudojo.