Prieš keletą savaičių puslapyje Gerapamoka.lt buvo pristatyta Gražaus elgesio lentelė klasei. Ją lengva pasidaryti ir naudoti. Jos pagalba mokytojas išsprendžia daug klasėje iškylančių mokinių elgesio problemų. Tačiau tokią lentelę galima naudoti tik vienai klasei. O mokytojams, kurie savo kabinete moko kelias klases per dieną, rekomenduojame pasidaryti ir naudoti kitokio tipo Gražaus elgesio lentelę. Ją pasidaryti yra taip pat lengva, o naudoti paprasta.
 
elgesio lentele Šiai Gražaus elgesio lentelei pasidaryti reikės:
  • spalvotų popieriaus lapų;
  • baltų popieriaus lapų;
  • spalvotų žymeklių;
  • plačios lipnios juostos;
  • žirklių.
Darbo eiga:
1. Pasirinkite 4 spaltovus popieriaus lapus, kurie sudarys lentelės pagrindą, pvz.: mėlyną, žalią, geltoną ir raudoną.
 2. Padėkite tuos popieriaus lapus stačiai ir padalinkite pieštuku į 3 lygias dalis. Tada kiekviename iš 4 popieriaus lapų užlenkite po vieną dalį.
3. Ant kiekvieno spalvoto popieriaus spalvotu žymekliu užrašykite po frazę, kurią naudosite savo Gražaus elgesio lentelėje, pvz., mėlyna - "Puiku!", žalia - "Labai gerai", geltona - "Lėčiau" ir raudona - "Stop". Vietoje frazių galima naudoti ir veidelius (žr. nuotraukoje). Matematikos mokytojai lentelėje gali naudoti taškų sistemą (+2, +1, 0, -1).Pamokos pabaigoje turimi taškai užrašomi į bendrą lentelę, mėnesio gale gauti pamokų taškai sumuojami, o daugiausia taškų surinkęs mokinys yra apdovanojamas.
4. Apatinę užlenktą lentelės dalį galite apklijuoti plačia lipnia juosta, kad padarytos "kišenėlės" būtų tvirtesnės. Pasidarytas 4 lentelės dalis suklijuokite į vieną didelę Gražaus elgesio lentelę, kurią jau galite pakabinti ant sienos.
5. Iš kitos spalvos popieriaus padarykite tiek vienodo dydžio, tvirtų kišenėlių, kiek turite mokomų klasių. Ant jų užrašykite klasių pavadinimus (skaičius ir/ar raides) ir pakabinkite šalia Gražaus elgesio lentelės.
6. Iš baltų popieriaus lapų pasidarykite korteles su klasių mokinių vardais.  Lengviausia tokias korteles atsispauzdinti kompiuteriu ir sukarpyti. Padarytas korteles su vardais sudėkite į klasių kišenėles.
7. Jūs užtrukote vos pusvalandį ir Jūsų Gražaus elgesio lentelė jau padaryta!
 
elgesio lentele 2Šią Gražaus elgesio lentelę, skirtą kelioms klasėms, naudoti yra labai paprasta. Prieš prasidedant pamokai, paimkite klasės, kurią mokysite, vardų korteles ir sudėkite į žalią vokelį. Visi mokiniai pamoką pradeda vienodai. Jei kuris mokinys elgiasi netinkamai, paimkite jo vardo kortelę ir perdėkite į geltoną vokelį. Tai bus jam įspėjimas nusiraminti. Jei mokinys ir toliau nepakeičia savo elgesio, jo kortelę galite perkelti į raudoną vokelį. Tačiau jei mokinys po įspėjimo nusiramina ir pradeda vadovautis klasės taisyklėmis, galite jį pagirti ir jo kortelę grąžinti į žalią vokelį. Nepamirškite, kad šioje lentelėje turite ir papildomą, mėlyną, vokelį. Tai - skatinamasis vokelis, į kurį patenka tik išskirtinai gerai besielgiančių mokinių vardų kortelės. Jei matote, kad kuris nors mokinys gražiai elgiasi, aktyviai dalyvauja pamokoje, galite jį/ją apdovanoti ir perdėti vardo kortelę į mėlyną vokelį. Jūs patys nuspręskite, ar gaus kokį apdovanojimą šį vokelį pasiekę mokiniai.
 
Šią Gražaus elgesio lentelę galite pritaikyti tokiam klasių skaičiui, kokio jums reikia. Metų eigoje yra labai paprasta pridėti klasės mokinių kortelių. O svarbiausia, kad naudodami šią lentelę galite ne tik kontroliuoti mokinių elgesį, bet ir paskatinti mokinius aktyviau dalyvauti pamokoje, nes jie visi norės pakilti į aukščiausią "skatinimo" kišenėlę.