Monotoniškiems kartojimo ir mokymosi mintinai pratimams palengvinti nuolatos ieškome kuo įvairesnių ir smagesnių būdų. Norint, kad mokiniai išmoktų, neužtenka vien rašyti ant lentos ar nuolatos klausinėti tų pačių klausimų. Labai svarbu, kad mokiniai matytų, girdėtų ir galėtų paliesti, pajudėti mokydamiesi. „Atverčiama knygutė“ yra puikus pasirinkimas tokioms užduotims. Be to, ją lengva pasidaryti, dar lengviau naudoti ir tai reikalauja labai mažų investicijų.

atverčiama knygaJei norite pasidaryti šią knygutę ir išbandyti ją pamokų metu, jums reikės spalvotų žymeklių, žirklių ir lengvai vartomos užrašų knygutės. Nereikia skubėti pirkti naujos užrašų knygutės. Labai daug tokių pilnai neprirašytų knygučių prikaupiame iki metų pabaigos. Išplėškite jau prirašytus lapus, o likusių jums tikrai užteks vienai ar net kelioms užduotims paruošti.

Pirmiausia paimkite knygutę horizontaliai ir sukarpykite visus lapus vienodai į tris ar daugiau dalių. Spalvotu žymekliu ant sukarpytų lapų rašykite skaičius, matematinius ženklus, raides ir kt. Pavyzdžiui, jei planuojate naudoti šią knygutę daugybos užduotims mokyti ir kartoti, tada galite rašyti taip: ant pirmos lapų eilutės surašykite skaičius, ant antros lapų eilutės pirmo lapo rašykite daugybos ženklą, o trečią lapų eilutę užpildykite skirtingais skaičiais (pvz. nuotraukoje). Tada jums pamokos metu reikės versti tik pirmus arba paskutinius lapus, o mokiniai matys skirtingą daugybos užduotį. Panašių užduočių galima sugalvoti ir su raidėmis skaitymo užduotims.