Ne kartą teko pasiruošti tokioms pamokoms, kurios atrodė visiškai nuobodžios, neįdomios. Internete parduodami edukaciniai žaidimai taip pat buvo per brangūs vienai pamokai. Taip vieną dieną skaitinėdama informaciją interneto platybėse radau netikėtą patarimą, kuris man padėjo pralinksminti daugybę įprastų ir jau šiek tiek pabodusių mokyklinių užduočių.

Prieš pradedant naujus mokslo metus kiekvienam mokytojui kyla klausimų, kaip naujais mokslo metais patobulinti ir palengvinti kasdienį mokytojo darbą. Prisipažinkime, kad daug jėgų atima ne pats mokymas, o klasės organizavimas, mokinių netinkamo elgesio šalinimas, drausmės klasėje palaikymas. Prieš keletą metų intensyviai ieškojau lengvo sprendimo mokinių elgesio problemoms pašalinti. Tada pirmą kartą išbandžiau gražaus elgesio lentelę savo pamokose ir netrukus pastebėjau didžiulius pokyčius. Mano darbas tapo linksmesniu, lengvesniu ir įdomesniu, nes daug rečiau susidūriau su netinkamo elgesio iššūkiais pamokų ir pertraukų metu, sutaupiau daug jėgų ir turėjau daugiau laiko įdomioms užduotims pamokose. Ši lentelė tinka visoms pradinėms klasėms.

Prieš porą metų mokiau jaunesniųjų klasių mokinius. Tais metais susidūriau su gana nuobodžiomis ir monotoniškomis pamokomis, kai tuos pačius veiksmus ir žodžius reikėjo pakartoti daugybę kartų. Jei man pritrūkdavo kantrybės nuobodiems pakartojimams, tai kaip nuobodu turėjo būti jauniems, aktyviems, vietoje nenustygstantiems mokinukams? Kai pajutau, kad daugiau nebegaliu taip kankinti nei jų, nei savęs, pradėjau ieškoti įdomesnių užduočių ir priemonių. Taip gimė mano mokinukų labai pamėgtas Stebuklingas apskritimas, kurį ir jūs galite greitai ir lengvai pasigaminti bei pritaikyti daugelio pamokų metu tiek jaunesniems, tiek ir vyresniems mokiniams mokyti.

Mokiniams nebūtina atskirai mokytis ir įsiminti daugybės terminų iš visų pamokų. Bet jų žinojimas, mokėjimas panaudoti kasdien kalbant apie skirtingus dalykus yra labai svarbus. Dažnai ir mokytojams nelieka daug laiko tam, kad jie galėtų mokyti naujus žodžius ar terminus. Lengvam ir natūraliam žodžių ir terminų mokymuisi labai praverčia klasėje padaryta Žodžių siena. Žodžių siena tinka visoms pamokoms ir skirtingo amžiaus klasėms. Tai yra nuostabus, naudingas, ir per visus mokslo metus augantis projektas.

Kiekvienas vaikas mokosi skirtingai. Vienam reikia skaityti ir išgirsti, kitam yra lengviau prisiminti, kai informacija yra užrašyta skirtingomis spalvomis ar šriftu, dar kitam geriausiai sekasi išmokti, kai mokymasis vyksta judant ar žaidžiant. Kai planuoju pamokas, visada stengiuosi pasirinkti tokias užduotis, kurių metu skirtingi mokiniai turėtų galimybę mokytis jiems lengviausiu būdu. Žingsnis po žingsnio yra vienas iš tų žaidimų, kurio metu aktyviai mokosi skirtingų mokymosi stilių mokiniai. O svarbiausia yra tai, kad šį žaidimą galima pasidaryti greitai ir lengvai!

Prieš keletą savaičių puslapyje Gerapamoka.lt buvo pristatyta Gražaus elgesio lentelė klasei. Ją lengva pasidaryti ir naudoti. Jos pagalba mokytojas išsprendžia daug klasėje iškylančių mokinių elgesio problemų. Tačiau tokią lentelę galima naudoti tik vienai klasei. O mokytojams, kurie savo kabinete moko kelias klases per dieną, rekomenduojame pasidaryti ir naudoti kitokio tipo Gražaus elgesio lentelę. Ją pasidaryti yra taip pat lengva, o naudoti paprasta.