Nuotrauka: Pasaulinės mokytojų premija (angl. Global Teacher Prize)Kanadietė Megi Makdonel (angl. Maggie MacDonnell), kuri dirba mokytoja viename inuitų kaime šiaurinėje Kanadoje, buvo paskelbta Pasaulinės mokytojų premijos (angl. Global Teacher Prize) laimėtoja. Šiais metais ši premija buvo įteikta jau trečią kartą.

Varkey Fondas kasmet dovanoja vieną milijoną dolerių mokytojui, kuris rodo pavyzdį aplinkiniams. Šis apdovanojimas kartais dar vadinamas „Mokytojų Nobelio apdovanojimu“, o jo tikslas yra atpažinti ir pagerbti geriausius mokytojus bei jų svarbą ne tik mokinių gyvenimuose, bet ir jų bendruomenėse.

Šių metų laimėtoja Makdonel buvo apdovanota už savo darbą keičiant mokinių gyvenimus. Pastaruosius šešis metus Makdonel dirbo mokytoja inuitų Salluit kaime, kuriame jaunų žmonių savižudybės yra didžiulė problema. Pati mokytoja pažinojo dešimt žmonių, kurie nusižudė. Dubajuje ceremonijos metu atsiimdama apdovanojimą ši mokytoja kalbėjo apie jausmus, kurie apima atėjus į klasę, kurioje dar vienas tuščias suolas. Pasakodama, kad tuo metu klasėje spengia tyla, ji vos valdė ašaras.

Makdonel mokytos darbe daug reikšmės teikia vilčiai ir geriems darbams. Ji taip pat sukūrė mergaitėms skirtą savigalbos programą. Anot Makdonel, nepilnamečių nėštumai ir seksualinė prievarta yra didelė problema kaime. Anksčiau buvo labai sunku išlaikyti Salluit kaimo jaunuolius mokykloje. Dauguma nutraukdavo mokslus nebaigę mokslo metų dėl patiriamo streso ir sunkių sąlygų.

Praėjusį sekmadienį Megi Makdonel įveikė 20 000 mokytojų iš 179 šalių ir laimėjo vieną milijoną dolerių. Tarp dešimties geriausių šiais metais buvo mokytojai iš Pakistano, Jungtinės Karalystės, Vokietijos, Jamaikos, Kanados, Brazilijos, Australijos, Kenijos, Ispanijos ir Kinijos. Gal kitais metais šiame sąraše bus ir mokytoja(s) iš Lietuvos?