Vis dažniau mokytojams tenka susidurti su maža mokinių motyvacija skaityti knygas tiek skirtas mokymuisi, tiek ir laisvalaikiu. Šiuo metu mokiniams yra įdomiau
žaisti kompiuteriu ar telefonu, o ne vartyti knygų puslapius. Bandant sudominti mokinius skaitymu yra naudojama daug įvairių būdų. Vienas iš jų - smagių knygos skirtukų darymas. Žaismingas, paties pasidarytas knygos skirtukas nukreips mokinio žvilgsnį į knygą, paskatins ją atsiversti ir skaityti. Per dailės pamokas galima išbandyti įvairiausių knygų skirtukų darymo technikų, o šis skirtukas yra padaromas greitai ir lengvai, todėl tinka ir jauniems, ir vyresniems mokiniams.


Šiam dailės darbeliui reikės:

  • spalvoto popieriaus;
  • žirklių;
  • klijų;
  • spalvotų žymeklių (jeigu jais dekoruosite pasidarytą knygos skirtuką).

skirtukas diyDarbelio eiga:

1. Iš spalvoto popieriaus iškirpkite 14x14 cm. kvadratą.
2. Jį perlenkite pusiau.
3. Kairįjį gauto trikampio kampą lenkite į vidurį.
4. Dešinįjį trikampio kampą lenkite į vidurį.
5. Atlenkite atgal abu kampus ir tada užlenkte trikampio viršūnę žemyn.
6. Kairįjį trikampio kampą vėl lenkite į vidurį ir dalį jo sukiškite į trikampį.
7. Dešinįjį trikampio kampą lenkite į vidurį ir dalį jo sukiškite į trikampį.
8. Dekoruokite savo pasigamintą knygos skirtuką taip, kaip jums patinka. Mažesnį spalvotą kvadratą įklijuokite į skirtuko vidurį. Priklijuokite akis, dantis, liežuvį ar kitas detales.
 
Šis knygos skirtuko darbelis yra labai lengvas ir smagus. Jį galima daryti per dailės pamokas, ar per kalbos pamokas prieš skaitant naują knygą. Paskatinkite mokinius dekoruoti savo pasidarytus knygos skirtukus pagal skaitomos knygos temą, pagrindinius herojus ar autorių. Tokį knygos skirtuką galima ne tik dekoruoti linksmais veidukais, bet ant jų galima rašyti citatas iš skaitomo teksto, svarbią informaciją.
 
Smagaus knygų skaitymo!