Užduotis „Panašus ir skirtingas“ yra puikus pasirinkimas, kai norima vaikus išmokyti tolerancijos ir pagarbos kitiems žmonėms. Labai dažnai netolerancijos problema kyla tada, kai mes aplinkinius stebime ir lyginame ieškodami tik skirtumų, bet pamirštame apie panašumus, kurie yra mums visiems bendri. Šios užduoties tikslas yra parodyti, kad pasaulyje gyvena skirtingi žmonės, bet tuo pačiu jie yra ir panašūs.

Pasiruošimas užduočiai. Internete paieškokite nuotraukų, kuriose būtų pavaizduoti vaikai iš kitų tautų. Patartina, kad nuotraukose esantys vaikai būtų jūsų mokomų mokinių bendraamžiai. Kokybiškų nemokamų nuotraukų galite rasti svetainėje Pixabay.com ir kitose panašiose svetainėse, o čia pateikiami tik keli pavyzdžiai.

panašus ir skirtingas 1

panašus ir skirtingas 2

 

 

 

 

 

 

 

 

panašus ir skirtingas 3panašus ir skirtingas 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Išsirinktas nuotraukas galite atspausdinti, o patogiau būtų didesnio dydžio nuotraukas demonstruoti projektoriumi ant didelio ekrano. Pamokos metu rodykite mokiniams po vieną nuotrauką (pasirinkite tik keletą įdomesnių) ir veskite diskusiją, kuo nuotraukoje pavaizduoti vaikai yra panašūs ir kuo skiriasi nuo jūsų mokinių. Diskusijos metu skatinkite mokinius kalbėti apie aprangos panašumus ir skirtumus, aplinką, kurioje yra nufotografuoti vaikai ir kurioje auga jūsų mokiniai. Taip pat skatinkite mokinius mąstyti, ko vaikams iš nuotraukų trūksta, bet ką turi jūsų mokiniai. O gal kaip tik nuotraukose vaikai turi kažką, ko trūksta jūsų mokiniams?